II Nowodworskie Forum Kobiet – prawdziwy Fenomen Kobiecości!

Nowodworskie Forum Kobiet

19 listopada mimo pochmurnego dnia i padającego deszczu, do hotelu przybyło ponad 200 pań!

Forum odniosło ogromny sukces, zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, prelegentów i wystawców.

Po prostu się działo!

To niezwykłe kobiece spotkanie mogło dojść do skutku dzięki zaangażowaniu niezwykłych kobiet, a zwłaszcza radnej Agnieszce Kubiak – Falęckiej, która pozyskała na ten cel fundusze z budżetu miasta w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego.

Uczestniczki przy gorącej czekoladzie, ciasteczkach i kawie mogły rozmawiać, inspirować się, poznawać, motywować w swoich działaniach i biznesach.

Tłum i gwar głosów potwierdziły, że Kobiety mają moc!

Potwierdziły także, że w każdym zakątku Polski są panie, które pragną rozwoju, zmian i szukają sposobów na poprawę jakości swojego życia. Chcą się poznawać, przebywać ze sobą, integrować w ramach lokalnych społeczności. Z takich spotkań można wygenerować ogromną dawkę dobrej energii, która rozprzestrzeni się wokół.

Zwłaszcza że Forum przyświecał cel profilaktyczny – pozbycie się stresu w życiu, poprzez uwolnienie inspiracji i poszukiwaniu dobrych, skutecznych metod radzenia sobie z napięciami w rodzinie, z dziećmi, w relacjach. Dwa wykłady z tego zakresu poprowadziłam osobiście, pokazując jak zadbać o siebie i uczynić z tego punkt wyjścia w walce ze stresem i wspieraniem najbliższych. Pokazałam również kilka słownych trików wpływających na poprawę jakości komunikacji w rodzinie. Bo dobre relacje z najbliższymi wpływają na obniżenie poziomu napięcia i złości w życiu!

A ponieważ stres wpływa na organizm, miał również miejsce wykład Katarzyny Wojnarowskiej, psychodietetyczki „Psychodietetyka w służbie Twojego zdrowia. Zdrowe odżywianie i dobra kondycja, najlepszym lekiem na stres”. Tu pojawiły się ważne informacje o złych nawykach żywieniowych, podjadaniem na zmartwienia i jak sobie z tym radzić. Ważną sprawą jest także ruch i kondycja! Dlatego pewnie wielu paniom zapadnie w głowach i sercach hasło: goń marzenia, bo nawet jak ich nie dogonisz, to przynajmniej schudniesz.

Stres często wywołuje poczucie zagrożenia. Dlatego uczestniczki miały okazje zobaczyć krótki pokaz skutecznej samoobrony w przypadku ataku napastnika. Pokazane techniki są naprawdę proste do zastosowania, zwłaszcza, jak już wie się jak to zrobić.

Przeciwieństwem stresu jest relaks i poczucie odprężenia. I to również zaoferowało uczestniczkom Forum!

Po pierwsze sama możliwość spotkania, oderwania się od codziennych obowiązków, wyjścia na babskie spotkanie.

Ale to nie wszystko! Otóż organizator spotkania, stowarzyszenie Nowodworscy.pl poszli krok dalej i na koniec zaprosili na koncert piosenek w wykonaniu niezwykłej nowodworzanki Alicji Borkowskiej, która przy akompaniamencie Marcina Cichockiego (z zespołu Enej) zaśpiewała między innymi piosenki Agnieszki Osieckiej. Bisowali i zebrali brawa na stojąco. Zasłużenie!

Tak naprawdę, to nikomu nie śpieszyło się do wyjścia. Po oficjalnym zakończeniu, rozdaniu nagród z loterii, jeszcze długo panie stały w grupkach i rozmawiały o przeżytych emocjach, poznanej wiedzy, dzieliły się wrażeniami.

Czuć było niedosyt…

Dlatego na kolejne Forum zapraszamy już w marcu!

A ja ze swojej strony bardzo dziękuję Agnieszce Kubiak – Falęckiej za możliwość współtworzenia tego niezwykłego kobiecego eventu. Móc wystąpić przed taką zainteresowaną publicznością to zaszczyt. W Nowym Dworze Mazowieckim mieszkam zaledwie od kilku lat, ale wiem, że tutejsze kobiety to prawdziwy Fenomen Kobiecości.

A ja jeszcze zapraszam do lektury książki „Fenomen Kobiecości”!

Wydarzenie zrealizowano ze środków budżetu miasta Nowy Dwór Mazowiecki w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego w kontekście uzależnień i współuzależnienia.

Patronat medialny: Kobbieciarnia, Wirtualny Nowy Dwór, Mazowiecki Goniec Lokalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *