Intuicja. Nasza najlepsza przyjaciółka.

Intuicja. Nasza najlepsza przyjaciółka

Jednym z ważniejszych elementów Fenomenu Kobiecości jest intuicja.

Warto o nią zadbać tak, jak dbamy o dziecko, o pracę na której nam zależy. Tak jak dbamy o ciało – myjemy je, kremujemy, opatrujemy rany, leczymy, ubieramy. W równym stopniu należy dbać o przestrzeń psychiczną w nas co o nasze ciała.

Intuicja to skarb dla każdego człowieka, ale zwłaszcza dla kobiet. Jest naszą szczególną domeną. Nie ma do niej żadnej ogólnie przyjętej instrukcji obsługi.

Wiemy, że jest, czujemy ją, potrafimy działać według jej podszeptów, wskazówek. Bywa, że robimy coś impulsywnie, irracjonalnie a jednak w zgodzie ze sobą i efekty naszych działań są dobre.

Intuicja z natury jest głosem wewnętrznym, wręcz intymnym dialogiem z samym sobą i nikt poza tobą samą nie może cię nauczyć rozumienia instynktownego języka.

To umiejętność wsłuchiwania się w siebie, przecieranie szlaków własnych pragnień poprzez dżunglę nabytych przekonań i życiowych ról, narzuconych przez społeczeństwo i wykonywanie „kobiecych” powinności. Bywa, że żyjesz, ale czujesz gdzieś w środku siebie niezgodę na to, że robisz rzeczy, które nie sprawiają przyjemności. Rezygnujesz z wygłaszania swoich poglądów, bo boisz się osądzenia. Tłumisz emocje, choć czujesz, że zaraz pękniesz od ich nadmiaru w sobie… Jeśli tak masz, jeśli żyjesz nie swoim a oczekiwanym, wykreowanym przez innych życiem jesteś coraz dalej od swojej intuicji. Coraz dalej od swoich pragnień, coraz dalej od siebie samej. I pewnie nie jesteś z tego powodu szczęśliwa ani spełniona. Raczej wykorzystana, tłamszona, zagubiona i osamotniona. Poświęcasz swoje życie dla innych a nie czujesz, żebyś dostawala coś w zamian. Możesz mieć poczucie uwięzienia w klatce. I coraz rzadziej i ciszej słyszysz dobiegający z serca i duszy głos intuicji, głos twojej wewnętrznej przewodniczki, która zawsze stoi na straży twoich potrzeb i praw. Intuicja – twój adwokat. Tylko zacznij jej słuchać… Zadbaj o nią. Zadbaj o siebie.

Dorastając najpierw słyszymy rady i mądrości przekazywane nam przez straszych. Ale z czasem czujemy, że nie wszystko co nam mówią i co nam proponują jest naszą osobistą wizją tego, jak chcemy żyć. Wtedy zaczyna budzić się intuicja i albo zadbasz o nią, zaprzyjaźnisz się z nią i podążysz własną ścieżką, albo będziesz żyć życiem narzuconym przez innych.

Zacznij wykorzystywać zdobytą wiedzę na swój własny sposób. Zacznij sama zdobywać wiedzę i naucz się ufać swoim wyborom i decyzjom. Pewnie, że mogą zdarzyć się błędy i porażki. To kolejna porcja twojego własnego doświadczenia. Wykorzystaj ją przy kolejnej podejmowanej decyzji.

I cały czas pielęgnuj swoją intuicję.

Słuchaj siebie, znajdź czas na medytację lub po prostu posiedź kwadrans w ciszy. Daj przepływać myślom i emocjom. Spaceruj wśród zieleni i drzew. Podejmuj decyzje jakie chesz a nia jakie czujesz, że powinnaś.

To właśnie Fenomen Kobiecości.

Zapraszam do lektury książki „Fenomen Kobiecości”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *