Kocham siebie! To właśnie Fenomen Kobiecości!

Kocham siebie

Skoro relacja z samą sobą jest tak istotna, to chciałabym przypomnieć, że zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności powinnyśmy lubić siebie. A nawet kochać!

Kocham siebie za to że jestem, nie za to co robię!

Wiem, że wiele ludzi, zwłaszcza kobiet ma przekonanie związane z tym, że po pierwsze to nieładnie się kochać, bo to egoistyczne, po drugie dochodzą do wniosku, że nie mają za co siebie kochać.

Po pierwsze: Hello! Kocha się za nic! Także siebie!

Jesteś ważna! Masz z samą sobą najważniejszą relację!

Dbasz o ludzi których kochasz? Chcesz dla nich jak najlepiej? Wybaczasz im ich błędy i zachowania? Wspierasz i motywujesz? Rozpieszczasz?

Dokładnie to samo rób dla siebie! Najlepiej wychodzą nam rzeczy, które praktykujemy.

Praktykuj dbanie o siebie i miłość własną! Taki trening będzie miał bezpośrednie przełożenie na to, jak będziesz dbała o innych.

Bo miłość się rozprzestrzenia!

Po drugie: ty to ty, a twoje zachowania to twoje zachowania. Zachowania mogą być uzależnione od nastroju, choroby, umiejętności radzenia sobie z emocjami, trudnościami. Ale zachowanie nie określa ciebie. Kochasz za nic. Kochasz bez względu na to, czy przypaliłaś zupę, czy zgubiłaś klucze, zapomniałaś o ważnym projekcie, telefonie do kontrahenta, zebraniu w szkole. To są zachowania. Możesz je zmienić. Masz na to wpływ. I znacza to tylko tyle, że być może miałaś gorszy dzień, za mało o siebie wcześniej zadbałaś i z przemęczenia zadziałałaś nie tak, jakbyś chciała.

Kocham siebie

Każda z nas jest „grzeczna” tylko czasem się źle zachowuje

Czasami dlatego, że nie słucha wewnętrznego instynktu… Jednak to tylko zachowanie. Można je zmienić, a nawet czasem trzeba. I trzeba się tego nauczyć, żeby jeszcze lepiej funkcjonować.

Kochając siebie dajemy sobie szanse do szukania rozwiązań, aby lepiej żyć – bo na to zasługujemy. Kochając siebie mamy ochotę zadbać o siebie, swoje potrzeby, dać sobie to, co najlepsze. Skorzystamy na tym my i nasi bliscy.

Fenomen Kobiecości to także pozytywny egoizm: dbam o siebie, aby lepiej zadbać o świat. To się uzupełnia…

Co zrobić, aby siebie pokochać?

Doświadcz przejawów dbania o siebie, uświadom sobie ile robisz dla siebie dobrego, zadbaj o swoje ciało, daj mu odpocząć, zadbaj o swój umysł, swoją psychikę, emocje. Uporządkuj swój świat. Posprzątaj. Wyrwij chwasty. Pozwól sobie zakończyć złe relacje. Otwórz się na nowe.

Po prostu żyj szczęśliwie!

To właśnie Fenomen Kobiecości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *