Kocham siebie! To właśnie Fenomen Kobiecości!

Kocham siebie

Skoro relacja z samą sobą jest tak istotna, to chciałabym przypomnieć, że zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności powinnyśmy lubić siebie. A nawet kochać!

Kocham siebie za to że jestem, nie za to co robię!

Wiem, że wiele ludzi, zwłaszcza kobiet ma przekonanie związane z tym, że po pierwsze to nieładnie się kochać, bo to egoistyczne, po drugie dochodzą do wniosku, że nie mają za co siebie kochać.

Po pierwsze: Hello! Kocha się za nic! Także siebie!

Jesteś ważna! Masz z samą sobą najważniejszą relację!

Dbasz o ludzi których kochasz? Chcesz dla nich jak najlepiej? Wybaczasz im ich błędy i zachowania? Wspierasz i motywujesz? Rozpieszczasz?

Dokładnie to samo rób dla siebie! Najlepiej wychodzą nam rzeczy, które praktykujemy.

Praktykuj dbanie o siebie i miłość własną! Taki trening będzie miał bezpośrednie przełożenie na to, jak będziesz dbała o innych.

Bo miłość się rozprzestrzenia!

Po drugie: ty to ty, a twoje zachowania to twoje zachowania. Zachowania mogą być uzależnione od nastroju, choroby, umiejętności radzenia sobie z emocjami, trudnościami. Ale zachowanie nie określa ciebie. Kochasz za nic. Kochasz bez względu na to, czy przypaliłaś zupę, czy zgubiłaś klucze, zapomniałaś o ważnym projekcie, telefonie do kontrahenta, zebraniu w szkole. To są zachowania. Możesz je zmienić. Masz na to wpływ. I znacza to tylko tyle, że być może miałaś gorszy dzień, za mało o siebie wcześniej zadbałaś i z przemęczenia zadziałałaś nie tak, jakbyś chciała.

Kocham siebie

Każda z nas jest „grzeczna” tylko czasem się źle zachowuje

Czasami dlatego, że nie słucha wewnętrznego instynktu… Jednak to tylko zachowanie. Można je zmienić, a nawet czasem trzeba. I trzeba się tego nauczyć, żeby jeszcze lepiej funkcjonować.

Kochając siebie dajemy sobie szanse do szukania rozwiązań, aby lepiej żyć – bo na to zasługujemy. Kochając siebie mamy ochotę zadbać o siebie, swoje potrzeby, dać sobie to, co najlepsze. Skorzystamy na tym my i nasi bliscy.

Fenomen Kobiecości to także pozytywny egoizm: dbam o siebie, aby lepiej zadbać o świat. To się uzupełnia…

Co zrobić, aby siebie pokochać?

Doświadcz przejawów dbania o siebie, uświadom sobie ile robisz dla siebie dobrego, zadbaj o swoje ciało, daj mu odpocząć, zadbaj o swój umysł, swoją psychikę, emocje. Uporządkuj swój świat. Posprzątaj. Wyrwij chwasty. Pozwól sobie zakończyć złe relacje. Otwórz się na nowe.

Po prostu żyj szczęśliwie!

To właśnie Fenomen Kobiecości!