O mądrości bycia kobietą.

o mądrości bycia kobietą

Mądra Kobieta to Czarownica – to ta, która wie. Zna siebie, swoją wartość, potrzeby. Umie pilnować granic swojej prywtności, umie przyciągać dobrą energię i wysyłać ją w świat. Nie przejmuje się opiniami innych, nie rani bez przyczyny, jedynie broni swoich żywotnych interesów, co niektórzy uważają za atak. A to po prostu asertywność.

To kobieta, dojrzała, dzika, czyli żyjąca w zgodzie z cyklami natury. Mamy ją w sobie w postaci intuicji. To nasza wewnętrzna przewodniczka, kompas, który wskazuje drogę do życia według siebie, swoich potrzeb.

Problem jest taki, że rzadko korzystamy z jej rad. Nie dbamy o naszą wewnętrzną psychikę, o intuicję, potrzeby. Nie dbamy o siebie. Wciągnięte w rytm życia, cywilizacji, często rezygnujemy z siebie, nie słuchamy wewnętrznego głosu, zewu natury, kobiecości…

Społeczeństwo oczekuje od nas spełniania pewnych życiowych ról, od dzieciństwa wpaja przekonania co powinnyśmy robić, jak się zachowywać, jak wyrażać emocje. A w zasadzie jak ich nie wyrażać… Tylko dbać o bliskich, dopasować się w ramy oczekiwań innych ludzi. I kobiety często to robią, rezygnując z siebie, szukając w posłusznym wykonywaniu ról poczucia własnej wartości i spełnienia. Tylko że żyjąc i działając wbrew sobie, nie odnajdują go!

Dodatkowo zapominamy też, że na świecie jest zło, że są wśród nas osoby „toksyczne”, w pewnych dziedzinach życia wykorzystujące nas. Wiele kobiet poddaje się temu, ponieważ takie są oczekiwania społeczne a one same nie mają odwagi pójść za głosem intuicji, lub jej nie słyszą. Może pojawić się myślenie, że na tym polega życie, że nie każdemu pisane jest szczęście.

Czasem kobiety wyrywają się z przemocy przekonań, które im nie służą i czują wolność! I bywa, że nie umieją z tej wolności korzystać, rzucając się na oślep w wir życia i tego, co ono oferuje: praca, pasje, nowe związki, poczucie totalnej wolności i mocy!

Ale to też nie tak! Bo to trochę jak wybieranie na szybko tego, co wpadnie nam w oko. Większość rzeczy nabytych w ten sposób jedynie opróżnia kieszenie powodując straty a nie służą nam potem na co dzień. Coś jest ładne, miłe – to moje! Bo mogę ! Bo mam taką moc! Wtedy również zagłuszamy głos intuicji i kobiecej natury, która podpowiada nam, że nie wszystko co możemy sobie wziąć będzie nam służyć i powodować nasz rozwój.

Nie wszystko, co życie nam oferuje, jest dla nas dobre!

Kobiecość to także sztuka wyborów.

Kobieta dojrzała intuicyjnie wybiera to, co jej służy. I uczy się ufać swoim wyborom, nawet jeśli po drodze popełnia błędy.

Umiejętność odnalezienia drogi do samopoznania, uwierzenie sile, która jest w nas, zaufanie mądrości pokoleń, które są w naszej podświadomości, zmieni jakość życia, naszego, kobiecego życia. Uczyni nas szczęśliwymi kobietami, które wierzą sobie – swojej intuicji, mają ze sobą dobry kontakt, znają swoje potrzeby. I są w dobrych, twórczych relacjach z innymi ludźmi, ponieważ nie dają sobą manipulować, nie dają się wykorzystywać w życiu innym. Pilnują granic, umieją korzystać z asertywności.

Lubią siebie, znają swoją wartość, znają swoje pragnienia. Wiedzą, że są ważne, dobre, mądre.

Wiedzą, że na świecie jest dobro i zło, także w nich. Jednak umieją je dostrzec, wybierając to, co będzie im służyć.

I przestają naiwnie wierzyć, że inni będą im tylko sprzyjać. Kobieca mądrość polega na tym, że Kobieta, która w fenomenalny sposób wyczuje agresora, potrafi stawić mu czoło. Ten agresor to nawyki, przekonania, które jej nie służą, ale także toksyczni ludzie.

Kobieta dojrzała potrafi stawiać granice i broni swojego terytorium. Na tym polega nasz fenomen. Nasza wewnętrzna siła i intuicja potrafi działać cuda. Umiejętność zawierzenia jej sile jest kluczową sprawą w życiu każdej z nas.

Kobiety, które potrafią zaufać sobie, odkrywają swoją wewnętrzną moc – a to jest właśnie Fenomen Kobiecości!

Wsłuchaj się w siebie, w swoje potrzeby, pragnienia. Zastanów się, czy żyjesz tak jak chcesz, czy tak jak chcą tego ludzie wokół ciebie?

Zaufaj sobie, idź za głosem intuicji, naucz się słyszeć w sobie jej głos…

To właśnie Fenomen Kobiecości.

Zapraszam do lektury książki „Fenomen Kobiecości”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *