Relacje kobiecości. Ja kontra inni.

relacje ja kontra inni

 

Relacje w życiu kobiety są niezwykle ważne i potrzebne.

Fenomen Kobiecości polega także na budowaniu relacji. I tej osobistej i tej z innymi ludźmi.

Relacje zaspokajają nasze potrzeby, dają poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia, bycia częścią wspólnoty, przynależność. To dotyczy relacji wspólnotowych jakie spotykamy w rodzinie, miejscu pracy, wśród znajomych. Byciem w relacji zapewniamy sobie czyjąś uwagę, być może troskę o nas. Możemy też zrealizować własne potrzeby pomocy, wspierania innych, ofiarowania czegoś od siebie, empatii. Po prostu relacje z innymi służą zaspokajaniu pewnych naszych potrzeb.

Innym rodzajem niezwykle ważnej relacji jest relacja z samą sobą. Czas spędzany z sobą jest najdłuższy, najbardziej intensywny, najbardziej wpływający na ciebie. Jeśli dobrze czujesz się w swojej skórze, masz świadomość swoich potrzeb i w miarę możliwości zaspokajasz je, jeśli umiesz opanować emocje, żyjesz z intuicją za pan brat to znaczy, że masz dobrą relację ze sobą. Dzięki temu czujesz spokój, masz poczucie bezpieczeństwa. Zdrowa, twórcza relacja z samą sobą przejawia się w twojej energii do działania, potencjale zasobów, w kobiecości. To kolejny Fenomen Kobiecości – jesteś swoją najlepszą przyjaciółką, wykorzystaj to w relacjach z innymi!

Jaka relacja jest ważniejsza – z sobą czy z innymi?

Według mnie pierwszą i podstawową, najważniejszą relacją jaką mamy w życiu jest ta z sobą. Dopiero to stanowi fundament do dobrych relacji z innymi. Bo te inne relacje też są niezmiernie ważne, wpływają na nasze życie, wybory, zachowania. Żyjemy wśród ludzi, jesteśmy istotami społecznymi i do tego to kobiety są bardziej predysponowane do dbania o więzi, relacje z innymi, bardziej empatyczne. Ale żeby mogły zadbać o innych, muszą umieć zadbać o siebie!

A żeby zadbać o siebie, muszą siebie poznać.

W relacjach ogromnie znaczenie ma tak zwane pierwsze wrażenie. Cóż to innego niż podszept intuicji? Rolą intuicji jest pomoc w zorientowaniu się, czy wejście w daną relację, zażyłość z kimś przyniesie nam zysk czy szkody. Czy osoba, z którą relacje nawiązujemy jest wrogiem czy sprzymierzeńcem?

Jeśli kierujemy się dobrem w życiu, jeśli dbamy o relację z sobą, to musimy umieć dbać też o relacje z innymi i umieć odróżnić te wartościowe, od tych, które nas niszczą.

Jak rozpoznać relację toksyczną, szkodliwą i co zrobić, aby się od niej uwolnić? Sprawdź, czy w relacji są zaspokajane twoje potrzeby.

Jak na twoją sugestię, że chcesz w relacji coś zmienić reaguje druga strona: będzie cię wspierać, czy raczej osądzać. Jeśli dojdziesz do wniosku, że dany układ cię niszczy – nie wahaj się dokonać zmian.

Pamiętaj, to prawo natury, coś musi umrzeć, aby pojawiło się nowe. I pamiętaj, że nie wszystko od ciebie zależy, nie masz wpływu na innych, jedynie na siebie. Nawet jeśli bardzo chcesz zatrzymać daną relację, ale druga strona nie chce dokonać żadnych zmian, a ty czujesz że w obecnym układzie „więdniesz”, nie zmusisz nikogo, aby ci sprzyjał. Możesz pozostać w relacji i zginąć… albo wybrać swoje odrodzenie. Intuicja pomoże ci dokonać wyboru. Pod warunkiem, że jej posłuchasz…

Jak więc budować twórcze, bezpieczne relacje?

Bądź pewna siebie, świadoma siebie i swoich potrzeb, ufaj instynktom, wykorzystuj swój potencjał. Obserwuj swoje terytorium – tu musisz czuć się bezpieczna, masz prawo go bronić i dbać o niego. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialna za siebie. I inni są za siebie odpowiedzialni. Jeśli obie strony zachowają proporcje, będą pilnować siebie to relacja może być nową, twórczą jakością w życiu!.

Bądź pewna siebie, pewna w relacji z ludźmi, a to oznacza odpowiedzialna za siebie i za tę relację. W rekacji z ludźmi nie bierz za nich odpowiedzialnośći, każdy sam podejmuje wybory i ponosi za nie konsekwencje.

Dobra relacja to taka w której nie dajemy się wykorzystać i czujemy się świetnie.

Nie daj się też wykorzystać samej sobie słuchając podszeptów nieprzychylnych ci przekonań!

Zapraszam do lektury książki „Fenomen Kobiecości”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *