Wykorzystaj kobiecy potencjał w swoim życiu!

kobiecy potencjał

Kobiecy potencjał. To brzmi dumnie. Bardzo podoba mi się ten zwrot. A jeszcze bardziej podoba mi się to, co wchodzi w jego skład.

Kobiety mają w sobie ogormne pokłady mocy, umiejętności, cierpliwości, uczuć, energii… Ogromny potencjał możliwości kreowania swojego życia i robienia z nim co chcą!

Potencjał kobiecości to między innymi: intelekt, energia, siła, uroda, chęć do działania, podejmowanie wyzwań, emocjonalność, intuicja, instynkt, empatia, dbanie o innych, zdobywanie kompetencji, zaradność, odwaga, twórczość, pasja. To także oddanie się temu, co się kocha, na czym nam zależy: rodzina, praca, związki, miłość, zdolności odczytywania komunikatów niewerbalnych, pieczenie ciasteczek, umiejętność zjednywania sobie ludzi, rodzicielstwo, taniec… Czy wyczerpałam wszystkie elementy potencjału?

To, co każda z nas bezwzględnie musi zrobić, to uświadomić sobie swoje mocne strony i…korzystać z nich!

Bo sam potencjał to ukryta, czasem uśpiona potęga możliwości. Jeśli go nie odkryjesz, nie włożysz pracy w to, żeby pomógł ci osiągać cele i żyć szczęśliwie, to z samego faktu, że go masz, niewiele wyniknie.

Potrzebna jest więc praca z emocjami, umiejętność ich rozpoznawania, nazywania. Emocje są przeogromnym źródłem wiedzy o twoich pragnienieniach a także o tym, jaki masz stosunek do tego, co przytrafia ci się w życiu. I jeśli nauczysz się korzystać z potencjału wiedzy jaki przekazują twoje emocje, możesz w dużo większym stopniu niż dotychczas kierować swoim życiem.

Do wykorzystania potencjału potrzebujesz również mieć świadomość własnych potrzeb, dążeń życiowych. I wiedzę o przekonaniach, którymi kierujesz się w życiu. Musisz mieć jasny obraz swoich cech charakteru, które są twoją siłą, mocą i sprzymierzeńcem. I koniecznie musisz wiedzieć, co z tym potencjałem zrobić, jak nim manewrować, jak się nim obsługiwać, żeby go w pełni wykorzystać w swoim życiu. Zadawaj sobie pytanie, jak to, jaka jesteś, co lubisz robić, co ci świetnie wychodzi może wpłynąc na twój życiowy sukces?

Mam propozycję: spisz swoje mocne strony, twój indywidualny potencjał. I zacznij z niego korzystać na co dzień. Najpierw zorientuj się, na ile już z niego korzystasz. I bądź dumna z tego, co uzyskałaś, dzięki jakim cechom, zachowaniom, przekonaniom twoje życie jest lepsze!

Masz w sobie potencjał i moc żeby szcześliwą i spełnioną kobietą!

Żeby umiejętnie wykorzystać swoje atuty, trzeba mieć ich świadomość i zaufać im. Zaufać sobie. Wszystko, czego uczymy się, doświadczamy w życiu jest w nas. To nasza wiedza, drogowskaz. Posłuchaj wewnętrznego głosu, uwzględnij swój kobiecy potencjał i działaj. Nawet jeśli te działania miałyby coś zakończyć czy zmienić w życiu.

Mając pewność siebie i świadomość swoich zalet, ufając sobie, wytyczając cel – jesteś w stanie osiągnąć spełnienie.

To właśnie Fenomen Kobiecości.

Zapraszam do lektury książki „Fenomen Kobiecości”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *